Представники проєкту «Регіональне відновлення» допомагають актуалізувати Стратегію розвитку Дніпропетровської області
4 грудня 2024 року в місті Дніпро відбулося засідання Робочої групи, в якому взяли участь фахівці з різних районів регіону, представники обласної, районних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також представники проєкту «Регіональне відновлення». Під час зустрічі обговорили питання, що стосуються оновлення Стратегії розвитку Дніпропетровської області.
Оновлення стратегій розвитку Івано-Франківської та Дніпропетровської областей є одним із ключових напрямів реалізації проєкту Good Governance Fund «Регіональне відновлення», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. У межах цього напряму проєктна команда допомагає представникам ОВА створити міцну основу для подальшого відновлення та розвитку регіонів, враховуючи їхні сильні сторони, можливості та виклики. Актуальна стратегія розвитку забезпечить бачення майбутнього регіону та дозволить спрямовувати ресурси на відновлення і сталий розвиток.
Учасники обговорили підхід до смартспеціалізації Дніпропетровської області та перші результати економічного аналізу. Команда проєкту презентувала методологічний підхід до цього процесу. Особливу увагу приділили перспективним напрямам для регіональної економіки, враховуючи кількість чинних суб'єктів господарювання, зайнятих працівників, обсяг виробленої продукції та витрати на оплату праці у розрахунку на одного працівника.
Учасники обговорили важливі аспекти інфраструктури та економіки регіону, наслідки від військових дій для певних громад області. З огляду на це розглянули зміни до структури Стратегії.
Оновлення Стратегії розвитку області відбувається відповідно до оновленої Державної стратегії регіонального розвитку (ДСРР). Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 р. № 940 внесено зміни до ДСРР на 2021-2027 роки, що в свою чергу передбачає у шестимісячний строк приведення регіональних стратегій розвитку у відповідність до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. У новій редакції ДСРР враховано наслідки повномасштабної збройної агресії проти України та їх впливу на територіальні громади і регіони, набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС, зміни, внесені до Закону України «Про засади державної регіональної політики», кліматичні зобов’язання України тощо.